• Bez kategorii

Jakie są oprocentowania lokat w zależności od banku?

Oprocentowanie lokat.

Wiele banków, ma już na tyle dużo pieniędzy, że ciągle zmniejsza oprocentowanie lokat. Dawniej można było całkiem nieźle zarobić na lokacie, a dziś aby to było możliwe trzeba włożyć na tą lokatę sporą sumę. Dla klientów alternatywą są tak zwane antypodatkowe depozyty. Dało się zauważyć, że aż 11 banków obniżyło w widoczny sposób oprocentowanie na lokacie. Od września mniejsze oprocentowanie lokaty wprowadziły takie banki jak AIG Bank, Invest Bank, Meritum Bank, BOŚ, BGK, Getin Bank, Fortis Bank, PKO BP, Kredyt Bank, Polbank i Toyota Bank. Polbank i Kredyt Bank podnosiły oprocentowanie co niektórych depozytów. Największe z obniżek zostały zaobserwowane w PKO BP. Stawka ta zmniejszała się nawet o 0,25 punktu procentowego w dół. W przypadku lokat, które założono na więcej niż rok możemy otrzymać na oprocentowanie od 4,5 do 4,6%. W Banku Pekao w lokacie kwartalnej i sześciomiesięcznej możemy liczyć na jedynie 1%. Jest to naprawdę bardzo małe oprocentowanie i jeżeli zdeponujemy niewielką sumę pieniędzy nie uda nam się zbyt wiele na takiej lokacie zarobić. Mimo to można znaleźć opłacalne lokaty z dosyć dużym oprocentowaniem na jakie warto postawić.

Najlepsze depozyty.

Przeanalizujmy kilka najlepszych depozytów jakie są dostępne na rynku. Jednym z nich jest depozyt w wysokości pięciu tysięcy złotych na trzy miesiące. Taką ofertę najlepszą dla nas przygotował Noble Bank i jest to lokata internetowa, której oprocentowanie netto wynosi aż 6%. Nieco mniejsze oprocentowanie wynoszące 5,05% otrzymamy zakładając lokatę w Banku Meritum. Ta sama lokata w wysokości pięciu tysięcy złotych założona na okres sześciu miesięcy da nam w Noble Banku oprocentowanie netto 6%, zaś w banku Meritum oprocentowanie będzie wynosiło 5,10%. W przypadku lokaty na rok przy wpłacie pięciu tysięcy złotych Lukas Bank zaoferuje nam polisolokatę, której oprocentowanie będzie równe netto 5,35%, zaś Bank Meritum zaoferuje nam lokatę o oprocentowaniu 5,15%. Zakładając lokatę pięciu tysięcy złotych na okres dwóch lat, najlepsze oprocentowanie w wysokości 5,10% zaoferuje nam Toyota Bank oraz AIG Bank, który da nam oprocentowanie 4,78%. Obie z lokat są lokatami internetowymi.

Lokata w wysokości 20 000 złotych, w jakim banku najbardziej się opłaca?

Nieco inaczej będzie wyglądało oprocentowanie lokaty w wysokości dwudziestu tysięcy złotych. Zakładając ją na okres trzech miesięcy AIG Bank zaproponuje nam oprocentowanie 4,94%, zaś VW Bank Direct da nam oprocentowanie 4,90%. Deponując taką kwotę na pół roku, najlepszą ofertę ma dla nas AIG Bank i Invest Bank. w AIG Banku oprocentowanie netto wyniesie 5,18%, zaś w Invest Banku będzie ono równe 4,91%. W przypadku założenia lokaty w wysokości dwudziestu tysięcy złotych na okres jednego roku, Lukas Bank zaproponuje nam polisolokatę z oprocentowaniem 5,35%, a AIG Bank lokatę internetową z oprocentowaniem nieco mniejszym i wynoszącym 5,10%. Jeszcze inaczej będzie wyglądała sytuacja, kiedy ulokujemy nasze pieniądze na lokacie na okres dwóch lat. W takim przypadku najlepszą ofertę ma dla nas Toyota Bank, który jest nam w stanie zaoferować oprocentowanie w wysokości 5,10%. Nieco mniejsze oprocentowanie gwarantuje nam AIG Bank i jest ono równe 4,82%. Godna uwagi jest również polisolokata Noble Banku, w której oprocentowanie będzie wynosiło 4,70%. Podsumowując, jeżeli chcemy zdeponować na lokacie pięć tysięcy złotych na kwartał najlepsza będzie dla nas oferta w Noble Banku, zaś w przypadku dwudziestu tysięcy złotych najlepsza będzie oferta jaką przygotował AIG Bank.

Możesz również polubić…

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.