Kredyt gotówkowy z zerowym oprocentowaniem

Wiele z nas niejednokrotnie potrzebowało pomocy banku, wielu z nas słyszało też o kredytach zero procent jednak czy to faktycznie jest możliwe. Jak się okazuje są takie oferty, dzięki nim banki mogą przyciągać do siebie nowych klientów. Pamiętajmy jednak, ze kredyt 0 proc. może być zupełnie bezpłatny, jeśli jego całkowite koszty zobowiązania wyniosą 0 zł, a RRSO będzie również na poziomie 0%.

W obecnej sytuacji mamy rekordowo niskie stopy procentowe, w zasadzie doszło do ich trzykrotnego obniżania w 2020 roku, wówczas kredyty stały się bardzo tanie. Oprocentowanie kredytów nie może wynosić więcej niż dwukrotność stopy referencyjnej NBP i 3,5 punktu procentowego. Stopa ta wynosi zaledwie 0,1%, a zatem kredyt konsumencki może być oprocentowany na maksymalnie 7,2% w skali roku.

Banki są jednak w stanie pójść jeszcze krok do przodu i oferują nam kredyty gotówkowy z zerowym oprocentowaniem. A zatem jak rozpoznać prawdziwe 0% i ustrzec się ponoszenia innych, wysokich opłat związanych z kredytem.

Kredyt 0% – czy naprawdę jest na 0?

Często oglądamy w telewizji reklamy oferujące kredyty 0 procent, przyciągają one naszą uwagę jednak zastanawiamy się czy to faktycznie jest możliwe i czy możemy wierzyć reklamom.

Jak się okazuje takie oferty są możliwe w przypadku firm poza bankowych, które w ramach działań promocyjnych chcąc przyciągnąć do siebie nowych klientów udzielają darmowych pożyczek, o tyle w tradycyjnych bankach są one wyjątkiem. Niektóre instytucje decydują się jednak na skorzystanie z takiej możliwości promowania swoich kredytów.

Nasuwa się przy tym pytanie, czy reklamowana oferta kredytu 0 procent rzeczywiście jest dostępna dla wszystkich klientów i czy faktycznie jest to pożyczka darmowa. Jak się okazuje nie zawsze tak jest gdyż reklamy mówiące o pożyczkach 0 procent zazwyczaj mają na myśli oprocentowanie 0 procent, a jak wszyscy wiemy kredyt nie składa się z samego oprocentowania. W takiej sytuacji do naszego kredytu nie będą naliczane odsetki, jednak nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby naliczył sobie prowizję za rozpatrzenie wniosku, prowizję za przystąpienie do kredytu czy inne opłaty oraz składki na ewentualne ubezpieczenia.

Kredyt na 0 procent – całkowity koszt kredytu

Aby przekonać się, ile naprawdę będzie cię kosztował kredyt 0%.,musmimy dokładnie sprawdzić ofertę i to ile będzie wynosił całkowity koszt zobowiązania. Może się okazać, że faktycznie wybrany przez nas kredyt 0 procent nie będzie posiadał oprocentowania, ale za to bank pobierze od nas szereg innych opłat. Jeśli całkowity koszt nie odpowiada wysokości kapitału kredytowego, będzie to oznaczało, że w ofercie znajdują się ukryte koszty, które będą nas obciążać.

Możesz również polubić…

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.