Welcome to Lokatowe Zyski Monday, October 18 2021 @ 09:52 am CEST

Geeklog

Kredyt gotówkowy z zerowym oprocentowaniem

 • Tuesday, March 23 2021 @ 10:19 am CET
 • Contributed by:
 • Views: 296
Geeklog

Wiele z nas niejednokrotnie potrzebowało pomocy banku, wielu z nas słyszało też o kredytach zero procent jednak czy to faktycznie jest możliwe. Jak się okazuje są takie oferty, dzięki nim banki mogą przyciągać do siebie nowych klientów. Pamiętajmy jednak, ze kredyt 0 proc. może być zupełnie bezpłatny, jeśli jego całkowite koszty zobowiązania wyniosą 0 zł, a RRSO będzie również na poziomie 0%.

W obecnej sytuacji mamy rekordowo niskie stopy procentowe, w zasadzie doszło do ich trzykrotnego obniżania w 2020 roku, wówczas kredyty stały się bardzo tanie. Oprocentowanie kredytów nie może wynosić więcej niż dwukrotność stopy referencyjnej NBP i 3,5 punktu procentowego. Stopa ta wynosi zaledwie 0,1%, a zatem kredyt konsumencki może być oprocentowany na maksymalnie 7,2% w skali roku.

Jak wybrać kredyt gotówkowy?

 • Thursday, January 28 2021 @ 11:34 am CET
 • Contributed by:
 • Views: 192
Geeklog

Myślisz o zaciągnięciu kredytu gotówkowego? W takim razie na pewno będziesz szukać takiej opcji kredytu, która będzie najtańsza. W jaki sposób możemy to zrobić?

Jeśli zależy nam na tym, by zaciągnąć najlepszy kredyt gotówkowy, musimy dokładnie przejrzeć dostępne opcje kredytowe oraz dobrze zastanowić się nad naszą decyzją. Nie działajmy pod wpływem chwili, spontanicznie czy pod presją czasu. Wtedy możemy podjąć pochopną decyzję, a jej konsekwencje będą widoczne przez długi czas. Takie nierozważne działanie może nas sporo kosztować.

Kredyt gotówkowy i jego koszty

 • Wednesday, November 25 2020 @ 11:25 am CET
 • Contributed by:
 • Views: 258
Geeklog

Każda instytucja finansowa chcąc przyciągnąć do siebie klientów kusi ich promocyjnymi ofertami kredytów gotówkowych. Czasem może się okazać, że kredyt, który miał być udzielony na preferencyjnych warunkach generuje wyższe koszty. Dlatego tak ważne jest dokładne czytanie umowy kredytowej przed jej podpisaniem.

Czym jest formularz informacyjny?

Każdy bank i każda instytucja finansowa udzielająca kredytu gotówkowego zobowiązana jest do informowania klientów o wszystkich parametrach i warunkach, na których opierać się będzie udostępniane zobowiązanie. Są to tak zwane formularze informacyjne zawierające wszelkie dane na temat wysokości oprocentowania kredytu, wysokości raty i prowizji. Tego typu informacje są przekazywane jeszcze przed podpisaniem umowy kredytowej tak aby kredytobiorca był świadomy wszelkich opłat jakie generuje podjęcie kredytu gotówkowego, zobacz ciekawe propozycje na niskarata.org.

Poszukiwania ofert kredytów gotówkowych – jak je przeprowadzić?

 • Thursday, September 24 2020 @ 01:25 pm CEST
 • Contributed by:
 • Views: 273
Geeklog

Osoby zainteresowane zaciągnięciem kredytu gotówkowego mają przed sobą etap poszukiwań ofert dostępnych na rynku w tym obszarze, zobacz na 17bankow.com jak wygląda obecnie ranking kredytów. Trzeba pamiętać o tym, że dobrze jest w odpowiedni i umiejętny sposób zaplanować sobie całość tego procesu. Propozycji dotyczących kredytów gotówkowych jest na rynku naprawdę sporo, dlatego też wybór oraz analiza ofert może stanowić spore wyzwanie.

Jak wygląda prawne funkcjonowanie firm pożyczkowych?

 • Tuesday, July 07 2020 @ 12:06 pm CEST
 • Contributed by:
 • Views: 667
Geeklog

Obsługa chwilówek wiąże się z dużym ryzykiem wynikającym z wykorzystania własnego kapitału przy prowadzeniu podobnej działalności. Jakie warunki musi spełniać firma pożyczkowa, aby w ogóle zaistnieć na rynku chwilówek i czy to się w ogóle opłaca?

Wymagania rejestracyjne firm pożyczkowych

Pierwsza sprawa to wpisanie się w tendencję ograniczania kosztów pozaodsetkowych zapoczątkowaną mniej więcej od początku 2016 roku. Do dzisiaj UOKiK promuje dalsze ograniczanie kosztów pozaodsetkowych, chociaż przeciętnie firmy pożyczkowe zarabiają na jednym kliencie około 70 złotych, a czasami mniej. Nie jest to kwota imponująca przy porównaniu do sektora bankowości detalicznej. Jeden z głównych wymogów to wprowadzenie kapitału zakładowego w całości na poziomie 200 000 złotych. Taki poziom kapitału zakładowego, do tego wnoszonego w całości, bez emisji obligacji (długu ogólnie) to praktycznie zarezerwowanie rynku dla podmiotów zagranicznych, większych korporacji. Po wskazanych zmianach z branży zniknęło wiele podmiotów działających na granicy opłacalności, a inne parabanki przeszły całkowicie do strefy online. Firma pożyczkowa nie może nakładać dowolnych kosztów windykacyjnych na klientów indywidualnych, ponieważ to niezgodne z prawem. Odniesienie stanowi stopa referencyjna aktualizowana regularnie przez Narodowy Bank Polski. To bardzo dobra wiadomość dla potencjalnych pożyczkobiorców, dla których chwilówka stała się bardzo bezpieczna i stosunkowo tania. Nawet przy braku terminowych spłat odsetki ustawowe nie zagrażają absolutnie przejęciu majątku trwałego. Prawo zmierza również do całkowitego wyeliminowania rolowania chwilówek, czyli płatnego przedłużania za jeszcze większe opłaty. Rolowanie najczęściej wpędzało pożyczkobiorców w spiralę zadłużenia, a nawet na poziom upadłości konsumenckiej i wyprzedaży całego majątku. To zatem dobra zmiana.

Kredyt hipoteczny a weryfikacja zdolności kredytowej

 • Friday, April 24 2020 @ 11:22 am CEST
 • Contributed by:
 • Views: 399
Geeklog

Kiedy składamy do instytucji bankowej wniosek o przyznanie nam kredytu hipotecznego, rozpoczyna się procedura sprawdzania naszej zdolności kredytowej. Pojęcie to odnosi się do szeregu działań, które banki wykonują po to, aby zweryfikować wiarygodność, sytuację finansową oraz możliwości spłaty zobowiązania przez swoich potencjalnych kredytobiorców. Trudno się dziwić tego rodzaju procedurom. Mają one na celu swego rodzaju ochronę zarówno samych instytucji bankowych, jak i osób zainteresowanych zaciągnięciem kredytu hipotecznego. Jednocześnie należy zaznaczyć, że obecność takiej procedury w bankach nie zwalnia nas z konieczności przeprowadzenia samodzielnych analiz w zakresie naszego budżetu. Jest to bowiem jeden z niezbędnych elementów odpowiedzialnego zaciągania zobowiązań. Poza tym tylko nam znane są wszystkie tajniki naszych finansów. Bank nie ma przecież dostępu do wszystkich informacji.

Dochód w zdolności kredytowej do kredytu hipotecznego

 • Thursday, February 27 2020 @ 01:54 pm CET
 • Contributed by:
 • Views: 329
Geeklog

Zdolność kredytowa to obowiązkowy czynnik to przyznania kredytu hipotecznego. W jaki sposób bank podchodzi do monitorowania dochodu w zdolności kredytowej i czy nieudokumentowane źródła, czy środki z programów socjalnych to akceptowana reguła?

Czym jest zdolność kredytowa?

Bank analizuje zdolność kredytową z bardzo prostym założeniem. Kredytobiorca musi udowodnić, czy jest w stanie przyjąć na siebie długoterminowe obciążenie ekonomiczne. Bez tego nie ma mowy o wypłacie pieniędzy. Dla banku kredyt hipoteczny to inwestycja, która opłaca się wyłącznie w momencie terminowej spłaty najlepiej, jak najdłuższej. Przy ratach równych w kredycie hipotecznym kredytodawca zarabia najwięcej.

Kredyt konsolidacyjny – dobry czy zły pomysł?

 • Thursday, December 05 2019 @ 01:14 pm CET
 • Contributed by:
 • Views: 538
Geeklog

Kiedy konsolidacja zadłużenia jest dobrym pomysłem? Nie ma dobrej lub złej odpowiedzi na to pytanie. Różni się w zależności od osoby. Każdy jest w innej sytuacji finansowej.

Istnieje jednak kilka wskazówek, które pomogą Ci zdecydować, czy konsolidacja zadłużenia jest dla Ciebie korzystna - zobacz je na 17Banków lub poniżej:

 • Upewnij się, że nowa pożyczka ma niższe stawki niż pierwotna pożyczka.
 • Pożyczka z niższymi miesięcznymi płatnościami może również działać dla niektórych osób.
 • Pożyczka długoterminowa oznacza pożyczkę o niższych płatnościach, a pożyczka krótkoterminowa oznacza, że będzie ona mniej oprocentowana.

Kredyt gotówkowy z niskim oprocentowaniem a nasz plan.

 • Tuesday, October 01 2019 @ 02:45 pm CEST
 • Contributed by:
 • Views: 510
Geeklog <p>Poszukiwanie rozwiązań kredytowych może być dobrym rozwiązaniem szczeg&oacute;lnie w sytuacjach, na kt&oacute;re nie mamy wpływu. Nadarzająca się okazja zakupu lub wymarzony wyjazd na zasłużone wolne. Wsparcie wnuczka albo nieplanowany remont. To tylko niekt&oacute;re sytuacje w kt&oacute;rym trzeba stawić czoło pomimo tego, że nie mamy zgromadzonych oszczędności i środk&oacute;w, z kt&oacute;rych moglibyśmy pokryć takie wydatki. Kredyty got&oacute;wkowe w pewnej mierze mogą zaspokoić nasze potrzeby, ale musimy r&oacute;wnież pamiętać przy tym, aby zbytnio nie obciążały naszego budżetu domowego. Mnogość ofert kredytowych może sugerować, że pożyczki i zadłużenia są czymś normalnym i praktycznie i każdy z nich korzysta. To prawda, trzeba jednak pamiętać o silnych podstawach i fundamencie twojego zobowiązania. W tym artykule postaramy się wyjaśnić, dlaczego przy podejmowaniu decyzji kredytowej warto wesprzeć się pomocą doradcy.</p>

Lokaty bankowe zyskują na popularności

 • Tuesday, July 16 2019 @ 01:04 pm CEST
 • Contributed by:
 • Views: 561
Geeklog

Wysokość oprocentowania rachunków a vista ustalana jest w znacznej mierze przez banki. Koształtują się one od 0 do około 1%. Na poziom oraz wysokość tzw. stóp procentowych, bardzo duży wpływ mają ustalone przez Radę Polityki Pieniężnej podstawowe stopy procentowe NBP. Gdy dojdzie do sytuacji, że rada obniży stopę procentową, następuje obniżenie oprocentowania kwoty, którą zdeponowaliśmy w banku. Dochodzi także, co działa z korzyścią dla tych, którzy pożyczają pieniądze z banku, do obniżenia oprocentowania kredytów. Warto więc bacznie obserwować posunięcia generowane na rynkach finansowych, szczególnie kiedy mamy w planach założyć lokatę czy zaciągnąć kredyt. Lokaty bankowe są niesamowicie popularnymi produktami. Są przy okazji najprostszym i najbardziej bezpiecznym sposobem na zainwestowanie swoich oszczędności. Założenie lokaty jest darmowe i nie obciąża nas żadnymi dodatkowymi kosztami. Samo założenie polega na zawarciu umowy z bankiem, w którym zdecydowaliśmy się zainwestować swoje pieniądze. Terminowo powierzamy mu wcześniej ustaloną sumę, w zamian otrzymując wyższe, niż np. w przypadku konta a vista, oprocentowanie.

Page navigation