Welcome to Lokatowe Zyski Monday, October 18 2021 @ 09:50 am CEST

Rodzaje kredytów samochodowych

  • Wednesday, May 22 2019 @ 12:09 pm CEST
  • Contributed by:
  • Views: 1,538
Geeklog

Spośród kredytów dostępnych na rynku, jednym z popularniejszych są kredyty przyznawane na zakup nowego samochodu. Kredyty samochodowe możemy podzielić na trzy rodzaje, do których należą kredyty standardowe, w przypadku których musimy brać pod uwagę comiesięczną spłatę rat kapitałowo- odsetkowych. Ta sama zasada dotyczy kredytów gotówkowych. W tym przypadku to bank ustala wysokość wkładu własnego. Okres trwania takiego kredytu trwa od kilku miesięcy do nawet kilkunastu lat. Kolejnym kredytem jest kredyt jednoratowy 50/50 lub 60/40. Jego największą zaletą jest bezsprzecznie fakt, że nie jest on w żadnym stopniu oprocentowany. Jedyne co musimy zrobić, to zapłacić odpowiednią kwotę prowizji oraz polisę na życie. Opłata ta jest wymagana jednorazowo. Kredyty samochodowe jednoratowe spłacane są przeważnie w dwóch transzach. Za pierwszym razem musimy zapłacić minimum połowę wartości zakupionego pojazdu. Następna z kolei może zostać uregulowana po roku, w niektórych przypadkach po kilku latach. Wiele zależy od banku, w którym staramy się o kredyt, choć rozwiązanie to jest najczęściej oferowane przez tzw. autobanki czy banki samochodowe.

Na czym polega kredyt balonowy?

Kredytem balonowym określamy pożyczkę przyznawaną na okres od 24 do 60 miesięcy. Znajduje się on w ofercie kilku placówek w Polsce i jest bardzo popularnym rozwiązaniem przy zakupie nowego auta. Jeśli podejmiemy decyzję o takiej formie kredytowania, warto wiedzieć, że po upływie 3 lat od daty zaciągniętego kredytu, będziemy mogli wymienić zakupiony samochód na nowy, jak wybrać taki kredyt? Sprawdź na www.17bankow.com. Kredyt balonowy wyróżnia się tym, że na początku wpłacamy do banku jedną dziesiątą jego wartości, a pozostała kwota zostaje rozłożona na raty. Dopiero ostatnia bywa największa w odniesieniu do pozostałych i może wynieść nawet połowę wartości auta. Wymiana auta na nowe zwalnia nas ze spłacania ostatniej raty. W ramach spłaty zwracamy stare auto i mamy możliwość nabycia nowego. W dodatku bez konieczności szukania klienta, który byłby zainteresowany jego kupnem.

Uzyskanie kredytu nie takie proste

Kredyty samochodowe są jednym z najczęściej udzielanych przez banki. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że mało kogo stać na kupno wymarzonego auta za gotówkę. Jednak otrzymanie go nie jest proste. Zanim bank zdecyduje się na udzielenie nam kredytu, musi przede wszystkim bardzo dokładnie sprawdzić naszą historię kredytową w BIK. Na tej podstawie dopiero może zadecydować o wysokości ewentualnej pożyczki. Jeśli więc mamy jakiekolwiek niespłacone zobowiązania w innych bankach, warto uregulować zaległości przed zaciągnięciem kolejnego, tym bardziej, że w tej sytuacji możemy mieć z tym nie lada problem.