Welcome to Lokatowe Zyski Monday, October 18 2021 @ 10:37 am CEST

Rodzaje kredytu hipotecznego

  • Tuesday, March 06 2018 @ 11:45 am CET
  • Contributed by:
  • Views: 802
Geeklog Kredyt hipoteczny możemy podzielić na kilka rodzajów. Po pierwsze ze względu na walutę, po długie ze względu na rodzaj kredytu a także rodzaj kredytowania oraz Rayu kredytowe. Jednym z podstawowych rodzajów jest kredyt w złotych, jest zaciągany tylko w rodzimej walucie, a jego rata uzależniona jest od oprocentowania kredytu. Drugi również bardzo popularny to kredyt walutowy. Jak sama nazwa wskazuje zaciągany jest w obcej walucie. Zadłużenie przeliczane jest na daną walutę, a oprocentowanie jest uzależnione od oprocentowania dla danej waluty. A zatem wpływ na wysokość raty kredytowej ma tylko i wyłącznie oprocentowanie kredytu hipotecznego i kurs walutowy. Często zastanawiamy się w jakiej walucie powinniśmy wybrać kredyt , często słyszymy odpowiedz, w takiej w jakiej zarabiamy. Jednak zbyt wysokie oprocentowanie Ne w Polsce powoduje że coraz częściej zastanawiamy się również na kredyt hipoteczny w innej walucie. Jednak jak się okazało taka decyzja może być ryzykowna. Kredyty hipoteczne mogą być też udzielane na podstawie oprocentowania stałego lub zmiennego. Kredyt ze stałym oprocentowaniem przez pierwszy okres posiada stopę ustaloną przez bank i nie zmienia się ona w danym okresie. Czyli oznacza to że koszt kredytu przez jakiś czas będzie stały. W przypadku zmiennego oprocentowania kredytów hipotecznych koszt kredytu określony jest jako suma marży banku i rynkowej stopy procentowej. Dzięki kredytom hipotecznym większości polaków może pozwoli sobie na kupno mieszkania lub domu tuż po przyznaniu kredytu. Kredyt refinansowy

Często biorąc kredyt zgadzamy się na warunki zawarte w umowie które z czasem okazują się nie do końca korzystne. Jak się jednak okazuje wcale nie musimy przez długie lata tkwić w tym z czego jesteśmy nie zadowoleni. Jeżeli tylko znajdziemy lepszą ofertę kredytową która pozwoli nam na obniżenie miesięcznych rat możemy skorzystać z kredytu refinansowanego. Kredyt refinansowany nie jest kredytem konsolidacyjnym, są to kredyty o podobnym charakterze jednak różnią się o siebie. W przypadku kredytu konsolidacyjnego łączyły kilka kredytów w jeden natomiast jeżeli chodzi o kredyt refinansowany przenosząc zobowiązanie z jednego banku do drugiego zachowana jest celowość. Ten rodzaj kredytu najczęściej przeznaczany jest na spłatę kredytu hipotecznego. Jednak niektóre banki udzielają go również na spłatę innych zadłużeń np. kredytu na samochód. Kredyt refinansowany może się opłacać w momencie kiedy chcemy przenieś kredyt mieszkaniowy do innego banku w którym oferta przestała być dla nas korzystna. Jednak zanim podejmiemy taką decyzje warto wcześniej sprawdzić czy nie ma innej możliwości na obniżenie kosztów zwianych ze spłata zaciągniętego kredytu. Możemy spróbować negocjować warunki umowy z naszym bankiem być może przychylnie ustosunkuje się o naszej prośby i nie będzie konieczności przenoszenia kredytu. Ostateczną decyzję podejmijmy dopiero kiedy bank nie będzie zainteresowany zmiana warunków umowy, a przeniesienie kredytu będzie dla nas korzystne i opłacalne, a co najważniejsze przyniesie oszczędności.

Kredyt hipoteczny jest specyficznym kredytem, który jest nisko oprocentowany, ale spłacany przez wiele wiele lat. Koszty mieszkań i domow, generalnie nieruchomości, są w większych miastach w Polsce na takim poziomie, że mało kto dysponuje możliwością opłacenia ich gotówką. Dlatego też potrzebne są w użyciu kredyty hipoteczne, które pozwolą sfinansować inwestycję.