Welcome to Lokatowe Zyski Monday, October 18 2021 @ 08:39 am CEST

Kogo stać na kredyt gotówkowy?

  • Wednesday, May 24 2017 @ 11:39 am CEST
  • Contributed by:
  • Views: 879
Geeklog

Kredyt gotówkowy to jeden z najbardziej pożądanych produktów finansowych jaki dostępny jest niemal dla każdego człowieka na świecie, oczywiście pod warunkiem, że pozwala mu na to zdolność kredytowa, jaką bank sprawdza zanim zostanie przyznany kredyt albo zanim w ogóle rozpocznie się procedura przyznawania takich kredytów. Banki, które kredyty udzielają zazwyczaj robią to w gotówce, albo w naszej walucie albo i nie, a klient może tymi pieniędzmi dysponować albo według własnego uznania, albo po prostu zgodnie z umową, bo czasami kredyty przyznawane są od razu na konkretny cel, a jest tak nawet całkiem często.

Jeśli nie musimy podawać celu kredytu, to określa się taki produkt wtedy mianem kredyt na dowolny cel, ale jeśli cel ten jest na przykład z góry określony to mamy do czynienia na przykład z kredytem hipotecznym, mieszkaniowym czy jeszcze innymi rodzajami kredytów, na przykład budowlanym czy inwestycyjnym.

Pytanie brzmi jednak dla kogo kieruje się takie oferty i jak selekcjonuje się kredytobiorców?

Otóż przede wszystkim kredyty najbardziej popularne to kredyty gotówkowe określane mianem konsumenckich, a mogą brać je takie osoby, które są osobami fizycznymi i które mają tak zwaną zdolność do czynności prawnych i do tego jeszcze spełniają kolejne warunki, a mianowicie takie, jakie określa sam bank.

A co z kryterium dochodowym?

Bardzo istotne jest, aby ubiegając się o jakiekolwiek kredyty gotówkowe posiadać źródło dochodów, które na to pozwala, a mianowicie jak największe dochody. Niestety mimo tego, że to przedsiębiorcy często posiadają spore ilości pieniędzy, tak naprawdę nierzadko nie stać ich na kredyt, bowiem mają te dochody zaniżone a znacznie lepszą ofertę dostanie taka osoba, która jest po prostu zatrudniona na etat. Nie jest to możliwe sprawiedliwe, ale w świetle banku po prostu taka osoba na etacie jest znacznie bardziej wiarygodna, posiada dochody, które co miesiąc są takie same, natomiast firma może nie mieć tak dużych dochodów w jednym miesiącu, jakie miała na przykład w poprzednim.

Co ciekawe, kredyty gotówkowe często udziela się nawet takim osobom, które pracują na przykład w oparciu o umowę o dzieło albo zlecenie, takim, które posiadają zaświadczenia rentowe i tak dalej, ale i tak najgorzej traktowani bywają przedsiębiorcy. Jest to trochę nielogiczne, bowiem przecież osobę zatrudnioną u przedsiębiorcy traktuje się lepiej mimo że w każdej chwili szef może ją zwolnić bądź też może mu się coś nie powieść i wtedy i tak wyjdzie na to samo.