Welcome to Lokatowe Zyski Monday, October 18 2021 @ 09:44 am CEST

Co zrobić aby uzyskać kredyt gotówkowy

  • Tuesday, February 14 2017 @ 12:15 pm CET
  • Contributed by:
  • Views: 777
Geeklog Kredyt gotówkowy to jedna z najpopularniejszych form pozyskiwania gotówki. Jak się okazuje nie jest to nic skomplikowanego i co najważniejsze nie wymaga dużo czasu. Ta forma kredytu zastąpiła dotychczasowe pożyczki zaciągane od rodziny i przyjaciół. Dziś pożyczanie pieniędzy jest dość sporym ryzykiem dlatego ludzie po prostu przestają pożyczać pieniądze innym.

Kredyt gotówkowy bez zabezpieczeń i poręczycieli

Ludzie coraz częściej poszukują tak zwanych kredytów od ręki, przyznawanych tylko na podstawie deklaracji kredytobiorcy. Jedynym dodatkowym zabezpieczeniem dla banku jest sprawdzenie czy kredytobiorca nie figuruje w Biurze Informacji Kredytowej. Jeżeli po zasięgnięciu tej informacji konto potencjalnego kredytobiorcy okazuje się być czyste, a wszystkie dostarczone przez niego dokumenty sa zgodne ze złożoną deklaracja wówczas następuje automatyczne wypłacenie pożyczonych środków. Do uzyskania tego rodzaju kredytu wystarczy zazwyczaj dowód potwierdzający tożsamość oraz zaświadczenie o dochodach, nie potrzebujemy żyrantów ani tez innych zabezpieczeń. Kredyt skonsolidowany

Coraz częściej osoby ubiegające się o uzyskanie kredytu decydują się zna kredyt konsolidacyjny. Kredyt konsolidacyjny to inaczej mówiąc połączenie wszystkich kredytów zaciągniętych w innych bankach w jeden duży, z możliwością dobrania dodatkowej kwoty pieniędzy. W takiej sytuacji banki zawsze żądają przedstawienia zaświadczeń o wysokości dotychczasowego zadłużenia. W przypadku kiedy wniosek składany jest przez dwie osoby każda z nich musi złożyć komplet dokumentów. Czasami banki mogą wymagać również innych dokumentów jak np. wyciągi z kona za ostatnie trzy miesiące, a nawet rachunki za mieszkanie czy tez prąd. Zaciąganie kredytów bez dodatkowych zabezpieczeń oczywiście mają swoje plusy przede wszystkim szybka realizacja i wypłacenie środków. Niestety posiadają one również wady o których tez powinniśmy wiedzieć. Pierwsza z nich to oczywiście wysokie oprocentowanie kredytu, jest to nic innego jak tylko dodatkowe zabezpieczenie banku w przypadku braku spłaty zadłużenia.

Wybór kredytu

Bardzo ważny jest dla nas cel na jaki bierzemy kredyt, a także możliwości jego spłaty. Jeżeli gotówką jest nam potrzebna bardzo szybko czyli tak naprawdę z dnia na dzień najlepszym rozwiązaniem dla nas będzie kredyt gotówkowy niezabezpieczony. Jego zaleta jest również to że bez najmniejszego problemu będziemy mogli spłacić go przed czasem, a nawet zwiększyć kwotę zaciągniętego kredytu na wyższą lub też przedłużyć okres jego spłaty. Pamiętajmy również o tym, że tego rodzaju kredyty mają również swoje wady. Po pierwsze zdecydowanie większe odsetki a po drugie w przypadku braku spłaty zaciągniętego zadłużenia bank jest zobowiązany wpisać również do rejestru Biura Informacji Kredytowej.