Welcome to Lokatowe Zyski Monday, October 18 2021 @ 09:47 am CEST

Zalety kredytu gotówkowego

  • Friday, September 30 2016 @ 01:18 pm CEST
  • Contributed by:
  • Views: 840
Geeklog

Kredyty gotówkowe są najprostszymi z rozwiązań udostępnionych przez banki, niewymagającymi wiele zachodu, ani dokumentów, by z nich skorzystać. Nie wymagają one zabezpieczeń majątkowych, czy rzeczowych, ani poręczenia osób trzecich, co w znacznym stopniu ułatwia ubieganie się o nie. W przypadku kredytu samochodowego, czy mieszkaniowego zawsze wymagane jest zabezpieczenie, którym w tym przypadku jest samochód bądź nieruchomość, którą nabywamy, zobacz na http://www.kredytomania.eu gdzie znaleźć najlepsze kredyty.

Pozyskanie kredytu gotówkowego nie wiąże się dla nas z koniecznością przedstawienia żadnych zabezpieczeń. Nie musimy też przedstawiać celu, na jaki wykorzystamy środki kredytu. Możemy go przeznaczyć na remont, zakup sprzętu RTV AGD, wakacje, realizację bieżących potrzeb, czy cokolwiek innego. Mamy pełną dowolność w sposobie wykorzystania środków, co stanowi niewątpliwą zaletę.

Pozyskanie kredytu gotówkowego nie wiąże się ze skompilowanymi wymogami dokumentacyjnymi ani procedurami. Podstawowym dokumentem jest dowód osobisty, natomiast w kwestii zarobków wystarczy pisemne oświadczenie o tym, z jakiego tytułu uzyskujemy dochód i w jakiej wysokości. Bank potwierdzi podane przez nas informacje weryfikując nasze wpływy na konto osobiste lub dzwoniąc do naszego zakładu pracy.

Zaletą kredytu gotówkowego jest bezsprzecznie wygoda, z jaką możemy po niego sięgnąć. Wniosek możemy złożyć bez wychodzenia z domu i konieczności odwiedzenia oddziału banku, za pośrednictwem internetu. Decyzje otrzymamy bardzo szybko, gdyż najczęściej w ciągu kilkudziesięciu minut, natomiast umowa kredytowa może zostać nam przesłana przez kuriera do podpisania w jego obecności, dzięki czemu unikniemy uciążliwych wizyt w banku, ubiegając się o kredyt. Składając oświadczenie o uzyskiwanych dochodach, unikamy konieczności przedstawiania zaświadczeń o zarobkach, których zdobycie jest niekiedy skomplikowane i czasochłonne.

Te zalety kredytu gotówkowego powodują, że tak często i chętnie po niego sięgam przypadku kiedy potrzebujemy wsparcia finansowego. Sytuacje sprawiające, że musimy poszukać łatwo i szybko dostępnego finansowania zdarzają się dość często. Niespodziewana awaria samochodu, sprzętu gospodarstwa domowego powoduje, że kredyt gotówkowy często staje się dla nas jedynym dostępnym rozwiązaniem służącym pokryciu powstałego deficytu finansowego.